700 Ft
Magyar királyok és uralkodók – 5. rész: Könyves Kálmán és II. István
A hang kibontásának útja
A közösségalkotás művészete
Hogyan meséljünk?
Mindennapi kozmetikumaink
Karácsony misztériuma a szellemtudomány fényében
Szent Charbel
A folyadék, a levegő és a hő rejtélye
A szociális ajándékozás értéke
A mézeskalácsról
A Szűzanya és a Gyermek új ruhája – mese
Csendes éj, szentséges éj… – filmajánló
Ízelítő:
Magyar királyok és uralkodók 5. rész – Könyves Kálmán és II. István
Sorozatunk következő részében két uralkodónk, egy apa és a fia éles ellentétbe állítható életével, tetteivel ismerkedhetünk meg. A harmadik főszereplő Szent László király öccse, a történelemírásból méltatlanul mellőzött manicheista püspök, Lam herceg, aki fontos szerepet játszott Kálmán neveltetésében, királlyá választásában és későbbi politikai, katonai sikereiben is.
A hang kibontásának útja – Az éneklés művészete a szellemtudomány fényében
Énekelni jó, és – ami ugyanilyen fontos – énekelni mindenki tud! Bár sokan hiszik, hogy alkalmatlanok az éneklésre, létezik egy olyan, szellemtudományos alapokon nyugvó iskolázás, amely képes kibontakoztatni a bennünk rejlő lehetőségeket, így ismét átélhetjük az éneklés minden testünket átható csodáját. Ezt az utat követve a gyakorlott énekesek is a hang megszólaltatásának egy új minőségét fedezhetik fel.
A közösségalkotás művészete – 365 napon át (könyvajánló)
Jean Vanier 1964-ben hívta életre Franciaországban az első Bárka közösséget, ahol főleg szellemi fogyatékos emberek élnek együtt önkéntes segítőikkel. A keresztény szellemiségű Bárka azóta 50 országban működő mozgalommá nőtte ki magát, Vanier pedig egy könyvben foglalta össze több évtizedes tapasztalatát és bölcsességét a keresztény közösségek működésével, nehézségeivel, a vezetés és a szolgálat kérdéseivel kapcsolatban. A könyv egyfajta öröknaptárrá rendezett változatát hamarosan a magyar olvasók is kézbe vehetik.
Hogyan meséljünk? – A helyes mesemondás 7 aranyszabálya
A mese mintha kezdene háttérbe szorulni napjainkban, holott valójában nem más, mint szellemtudomány gyerekeknek: kozmikus bölcsességet közvetít. Választ ad az emberi lét legégetőbb kérdéseire, ráadásul a gyermekek számára egyetlen érthető nyelven: képekben, ősképekkel és egyetemes szimbólumokkal. Helye van tehát a mindennapjainkban, de nem mindegy, mikor, hogyan és mit mesélünk. Cikkünk összefoglalja a mesemondás legfontosabb szabályait.
Mindennapi kozmetikumaink – Miért érdemes a hagyományos kozmetikumokat natúrkozmetikumokra cserélni?
Mi a különbség a hagyományos kozmetikumok és a natúr-, illetve biokozmetikumok között? Mely készítmények segítik ténylegesen bőrünk egészségét, és melyek azok, amelyek a hangzatos reklámszlogenek ellenére valójában mérgezik, terhelik szervezetünket? Jelen cikkünkkel ebben a témában kívánunk iránymutatást adni.
A cikkhez kapcsolódó letölthető pdf táblázat
Karácsony misztériuma a szellemtudomány fényében – A Szeretethimnusz elemzése 2. rész
A Manifesztum múlt karácsonyi cikkének folytatásában ismét Pál apostol Szeretethimnuszáról olvashatunk. „A szeretet nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem háborodik fel, és nem rója fel a rosszat.” Váradi Tibor elemzéséből megtudhatjuk, mit is jelent ez az egyszerűnek hangzó mondat, hogyan jelöli ki az utat az önmagunkon való túllépés, a szeretetetteljesebb emberi kapcsolatok és a morálisabb élet felé.
Szent Charbel – Egy Istennek szentelt szív
Ki volt vajon a hazánkban kevéssé ismert Szent Charbel, akit a libanoni Pio atyának is neveznek? Milyen párhuzamokat találunk a két szent élete és az őket körülvevő csodák között? Cikkünkben választ találunk minderre, emellett pedig olvashatunk Libanon történelméről, különleges vallási helyzetéről és a maronita kereszténységről is.
A folyadék, a levegő és a hő rejtélye
Rudolf Steiner 1924 karácsonya előtt az emberi testek és a négy elem kapcsolatáról tartott előadást gyógyítóknak. Laikusként is érdemes foglalkoznunk ezzel a témával, illetve a testek egymáshoz fűződő kapcsolatának egyensúlyával, ennek szerepével a betegségek kialakulásában és a gyógyításban.
A szociális ajándékozás értéke
A közösségi ajándékozás új fogalomként cseng a mai világban. Ennek oka az, hogy éppen az ellenkezője, az egyéni szerzés és fogyasztás van előtérben. Nézzük hát meg ezt az „új” ajándékozási formát, kezdjük el újra felfedezni, és egyúttal megtalálni a helyét az értékrendünkben! Milyen – nem csupán anyagi – formái lehetnek az ajándékozásnak? Hogyan járul hozzá egy közösség megteremtéséhez és megerősödéséhez?
A mézeskalácsról
Hazánkban a karácsoyi hagyományok közé tartozik a közös mézeskalácssütés. Az ünnep közeledtével érdemes mélyebben megismerkednünk a mézeskalács történetével, a hozzá fűződő hagyományokkal, a formák és díszítések jelnetőségével. A cikkben természetesen receptet is közlünk, úgyhogy: elő a formákkal!
A Szűzanya és a Gyermek új ruhája
Ünnepi hangulatú mese egy elhagyatott szoborról, egy elhivatott festőről és egy különleges, csodát hozó karácsonyi találkozásról.
Csendes éj, szentséges éj… – Filmajánló a Csendes éj című alkotáshoz
Rodney Gibbons alkotása egy igaz történetet dolgoz fel a II. világháború idejéből. 1944 karácsonyán egy erdei lakban hoz össze a véletlen, vagy inkább a Sors egy egyedülálló anyát, 12 éves fiát, három amerikai és három német katonát. Hogyan tudunk túllépni a harcon, a másikkal szembeni előítéleteken? Hogyan tudunk – ha csak átmenetileg is – békében, emberként találkozni a másikkal? A film által felvetett kérdések itt és most is aktuálisak, és személyes válaszunkra várnak.